Bimser Avrupa Çalışmalarında Yeni Dönem Başladı

Bimser, Hollanda’da başlattığı Avrupa açılımı çalışmalarında güçlü yerel işbirlikleri geliştirme kapsamında Delta Team ile Distribütorlük sözleşmesi imzaladı.

Hollanda pazarında 25 yıllık tecrübesi olan Delta Team şirketler grubu, profesyonel servis kategorisinde kendi alanında ikinci konumda. 2019 yılında büyüme hızının da artması ile birlikte Bimser ürünlerinin kullanımıyla başlayan tanışma, distribütörlük anlaşması ile güçlü bir işbirliğine dönüştü.

Bimser adına Genel Müdür Gökhan Ergun, “Çok başarılı bir dönem bizi bekliyor. 2020 ve sonrası için güçlü şekilde ilerliyoruz. Belçika ve Hollanda’da yeni projeler ile hem müşteri hem de İş Ortağı kazanmaya devam ediyoruz. Delta Team ve Bimser için hayırlı olsun” dedi.

Delta Team adına konuşan Hollanda Yönetici Direktörü Erdal Sarıkaya ise “Bimser’in Türkiye’de referansları ve geldiği nokta çok etkileyici. 2019 yılında Bimser Avrupa ekibi özellikle Refik Tuncer ile hem proje gerçekleştirme hem de onların başarılarını izleme fırsatımız oldu. Grubumuzun teknoloji yatırımları adına çok güçlü bir dönemin başladığını düşünüyorum. Benelux münhasıran olmak üzere Avrupa müşterilerimize de Bimser’in Saas ve Cloud based ürünlerini ulaştırmayı hedefliyoruz. Çok kısa sürede de Hollanda ve Belçika merkezli satışların gerçekleşmesi ile güzel bir başlangıç yapmış olduk, her iki taraf için de hayırlı olmasını diliyorum” dedi.

Bimser Avrupa yapılanmasını gerçekleştiren ve Delta Team’de ilgili bölümün direktörlüğünü üstlenen  Refik Tuncer ise “2 yıl öncesinde cesaret ve kararlılıkla başlattığımız Avrupa pazarına açılım çalışmalarımızda önemli bir adım atıyoruz bugün. Yeni distribütör partnerimiz, yeni müşterilerimiz ve yeni platformumuz ile pazarda varlığımızı hissettirmeye başladık. Avrupa’da yazılım ürünü konumlandırmak, sipariş almak hiç kolay değil. Bimser, Türkiye’de son 6 yılda 6 katın üzerinde büyürken, bir yandan da Bimser BV Hollanda şirketimizi bugüne getirmek için büyük gayret sarf edildi. Bütün bunların sonucunda Delta Team ile bu güçlü altyapıyı oluşturmuş olmamız Bimser adına gerçekten mutluluk verici. Önümüzde yapmamız gereken çok iş olduğunun da farkındayız. Umarım Türkiye’den yurt dışına açılmayı hedefleyen yazılım firmalarımız için de farklı bir gözle pazara bakmak adına güzel bir adım olacak. Delta Team ve Bimser ekiplerine teşekkür ediyorum.” dedi.

Yapılan bu anlaşma ile Bimser ürünleri Benelux bölgesi başta olmak üzere tüm Avrupa pazarında cloudworkbench.com platformundan Saas olarak sunulacak. Diğer taraftan Bimser’in yeni cloud platformu Bimser Synergy ürünü için de marketing faaliyetleri başta olmak üzere tüm çalışmalar gerçekleştirilecek.

Hem Bimser Türkiye HQ Kocaeli ofisinde, hem de Delta Team Hollanda ofisinde yapılan imza törenleri ile sözleşme 1 Şubat 2020’den itibaren yürürlüğe girmiş oldu.

Bimser Çözüm Avrupa Çalışmalarında Yeni Dönem başladı