Bimser Bulutta İş Mükemmelliği 2019

Her yıl geleneksel olarak düzenlenen Bimser İş Mükemmelliği etkinliği bu sene 6 Kasım 2019 tarihinde çarşamba günü Wyndham Grand Levent Otel’de gerçekleşti. Önceki senelerden farklı olarak, bu sene Bimser yeni ürünü Bimser Synergy’nin lansmanını yaptı. Yaklaşık 1000 davetlinin olduğu etkinlik, ilgi çekici Round Table konuşmaları ile de dikkat çekti.

Etkinlik Bimser Genel Müdürü Gökhan Ergun’un davetlilere hoşgeldin mesajı ile başladı. Akabinde Bimser Yönetim Kurulu Başkanı Sedat Babalık açılış konuşmasını yaptı.

Microsoft’un ana sponsor olduğu etkinlikte, Microsoft Bulut Teknolojileri Grup Lideri Cüneyt Batmaz “Bulut Teknolojilerinin Geleceği” adlı sunumuyla, lansman öncesinde bulut teknolojilerinin önemini davetlilere hatırlattı. Toplam 12 sponsorun desteklediği Bimser Bulutta İş Mükemmelliği Etkinliği’nde silver sponsor olarak Google’da yerini aldı. Google Account Manager’ı İrem Çakmakçı “Bulut Ekonomisi” adlı sunumuyla bulut teknolojilerinin dünya ekonomisini nasıl değiştirdiğini aktardı.

Bimser Bulutta İş Mükemmelliği 2019 etkinliği ana sahnesinde Sütaş Grubu İş Çözümleri ve Destek Koordinatörü Fatih Göçmen, Şişecam İş Sağlığı ve Güvenliği Uzmanı Pınar Bağlarbunarı, Devlet Hava Meydanları Emniyet ve Yönetim Sistemleri Müdürü Fatma Toptaş, CarreforSA Bilgi Sistemleri Projeleri Yöneticisi Ufuk Yıldız ve Lesaffre Turquie Bilgi Teknolojileri Müdürü Melikşah Ünal Canol neden Bimser’i tercih ettiklerini ve birlikte yürüttükleri projelerin başarılarını aktardılar.

Bimser Synergy’nin lansmanında Bimser Genel Müdürü Gökhan Ergun, ürünle ilgili tüm ekip arkadaşlarının çalışmalarına değindi. Bimser Ürün ve Hizmetler Direktörü Bilal Uslu Bimser Synergy’de kullanılan teknoloji alt yapısını anlattı. Bimser Yazılım Müdürü Hayri Tavukçu, Bimser Synergy’yi nasıl yazdıklarını ve Cloud Native bir ürün yazmanın önemini aktardı. Bimser Ürünler Koordinatörü Ahmet Demirel Bimser Synergy platformunun vizyonunu ve 2020’de neler olacağını aktardı. Son olarak, Bimser Genel Müdür Yardımcısı Cenk Kıral, Bimser Synergy’nin pazarda nasıl yer alacağından ve Bimser Synergy’nin ticari modeline değindi. Şirketlerin Dijital Dönüşüm serüveninde Bimser’in nasıl konumlandığını ve As-a-service (Hizmet-gibi-kullan) Ekonomisi’ni davetlilere aktardı.

Bimser Synergy Kullanıcılara ve Şirketlere Ne gibi Avantajlar Sağlayacak?

Bimser Synergy CSP platformu, Bimser’in pazarda 20 yılı aşkın deneyimini en son bulut teknolojileriyle birlikte sunan, tüm birikimlerini yansıttığı yeni ürünüdür.  Gartner Grubun İçerik Hizmetleri Servisleri olarak adlandırdığı pazar segmentinde iş süreçlerinin komple akışını ve dokümanlarla birlikte yönetimini sağlayan Synergy CSP, eski adıyla pazarda eBA olarak bilinen, Bimser’in kendi segmentinde pazar lideri bayraktar ürününün yeni bulut teknolojileri ve içerik hizmetleri platformu nitelikleriyle donatılarak evrilmiş halidir.   Ayrıca, Bimser’in sağladığı platformda, bulut teknolojileri sayesinde, kullandığın kadar harca mantığını bulabilirsiniz. Yani, ihtiyacınız olduğunda, gerektiği kadar büyüyebilirsiniz.  Bu sayede, gereksiz yere donanıma, network sistemlerine ve tüm bunların idame ettirilmesine para harcamazsınız. İhtiyaç duyduğunuzda Synergy Platformu sizin için büyür ve büyürken süreçlerinizle belgelerinize kesintisiz olarak erişebilirsiniz. Bimser Synergy kapsamında kullanılan AI (Artificial Intelligence) ve ML (Machine Learning) araçlarıyla kurumsal içeriğinizin IQ’sunu yükseltebilirsiniz. Dokümanlarınızı gruplandırmak sizce de çok zahmetli değil mi?  Bırakın Synergy robotları sizin için yapsın. Bimser Synergy çok faktörlü kimlik doğrulama (Multi Factor Authentication-MFA) ile tüm bulut verilerinizi güvende tutabilirsiniz.

Bimser Synergy CSP yazılımı Native Cloud altyapısında Kubernates ile yönetilen Container Based bir teknolojiye sahiptir. Ön yüzde React ile muhteşem bir UX deneyimi sunan Bimser Synergy sunucu tarafında DotNet Core ile geliştirilen microservice altyapısında yüksek performans sergilemektedir. Native mobile uygulamalar, web tabanlı IDE, Intellisense, Machine learning özellikleri ile öne çıkan Synergy cloud yanı sıra on-premise olarak da çalışabilmektedir. Low Code-No Code ile geliştiricilere fark yaratan kolaylığı ile hızlı süreç geliştirme ve asenkron çalışabilen doküman yönetimi ile oldukça esnek bir uygulama olma özelliği taşımaktadır. CI/CD süreçleri ile entegre DevOps metodolojisi ise başarı ile devreye alınmış olup beklenen SLA lerin sağlanması mümkün kılınmıştır.

Bu özellikleri ve çok daha fazlasıyla Bimser Synergy CSP, kullanıcıların iş verimliliğini arttırırken, dijital dönüşüm yolunda gereken yapılara geçişi kolaylaştırıyor.