Güzel Bir Karışım Olacak…

İnsanı en çok zorlayan hallerden biri de, günlük hayatın alışılagelmiş akışında esaslı değişiklikler yaşamakmış. Halen devam etmekte olan ‘Salgınla Mücadele Süreci’ nde bu gerçeği uygulamalı olarak öğrendik.

Gerek özel hayatımızda gerekse iş hayatında, elimizdeki işlerle veya sorun çözmekle uğraşırken doğal olarak devrede tuttuğumuz yöntem ve becerileri kullanamamak, hatırı sayılır bir rahatsızlık yaratıyor.

Söz konusu salgın döneminin başlarında, BİMSER olarak biz de bu rahatsızlığı yaşadık. Özellikle, hem müşteride hem de şirkette yüzyüze çalışmanın etkinliğinden ve veriminden yoksun kalmak hiç de hoş değildi.

Ancak, zaman ilerledikçe gördük ki, uzaktan çalışma şartlarına büyük ölçüde uyum sağlanabiliyor. Özellikle yazılım ve destek tarafında, herhangi bir performans kaybına uğramaksızın işleri yürütmek mümkün.

Çeşitli amaçlarla düzenlenen iç ve dış ‘uzaktan’ toplantılarda da oldukça iyi yol alınabiliyor. Hatta bu toplantıların daha odaklı ve zamana duyarlı gerçekleştiğini de rahatça söyleyebiliriz.

Sanırım bu salgından bize, ‘Yüzyüze’ hayatın vazgeçilmez insani unsurları ile ‘uzaktan’ çalışma olanaklarının zaman tasarruflu, daha geniş erişimli ve odaklı yapısını birleştiren, oldukça kullanışlı bir ‘iş hayatı’ miras kalacak.