RİSK BAZLI SÜREÇ YÖNETİMİNİN ÖNEMİ

Yeni ülke gündemimiz COVID-19 (yeni koronavirüs)!

Hemen hemen tüm sosyal hayatın her noktasını etkileyen bu durumun iş hayatını etkilememesi zaten düşünülemezdi. Bu bağlamda ilk alınacak aksiyon evden çalışma (home – office) kararı oldu. Teknolojinin her konuda geliştiği, neredeyse her an farklı bir gelişmeyi takip ettiğimiz dünyada özellikle beyaz yaka çalışanlar için bilgisayarın olduğu ve gerekli programların mevcut olduğu bir ortam çalışmak için yeterli. Zamandan tasarrufun ve daha az stresli ortamda çalışmanın getirdiği avantajlar ile beraber gelecekte evden çalışma şartlarını daha fazla kurum tarafından çalışanlarına bir hak olarak sunulacağını düşünüyorum.

Peki bu gibi durumlar için kurumlar hazırlık mı? Çalışma şartlarını değiştirip evden çalışma kararının alınması bir yana kurum olarak bu tür riskler üzerinden bir kurumsal süreç ve risk çalışması çok kritik değil mi?

Kurumumuzun dış ve iç hangi risklerle karşı karşıya olduğunu biliyor muyuz?

Önlemlerimiz planlı mı? Bugün COVID-19 olan ve dünyadaki tüm sektörleri etkileyen durumlar için hazırlıklı olmak istemez miyiz?  Önceden alınan önlemler, şirketlerin hareket kabiliyetlerini arttırır ve kurum kültürünün oluşmasına zemin hazırlar. Bimser’ in QDMS ve ENSEMBLE ortak olarak konumlandırdığımız Kurumsal Süreç ve Risk yönetimi paketi ile beraber, şirketinizin süreçlerini çıkartın, hangi süreçlerinizde ne tür riskler ile karşı karşıya kalabileceğinizi belirleyin ve riskleri önceliklendirin. QDMS ve ENSEMBLE ürün ailesinin doğal entegreli ve efektif kullanım özellikleri size farklı kapılar açacaktır. Risk ve önlemlerinizi yeni fırsatlara çevirmek adına sizleri çözümlerimizi tanımaya davet ediyoruz.

Unutmayın! Risk yönetimi olmayan firmalar, rekabette bir adım geridedir. Riskler sizi değil, siz Riskleri yönetin!

Sağlığın her şeyden önemli olduğunu unutmadan, evde çalışırken ki disiplini, ofiste çalışmaya göre daha da artırıp bu zorlu süreci en kısa sürede atlatmak dileğiyle.

Sevgiyle ve sağlıkla kalın.