Satış Sonrası Hizmetler Yönetimi

Satış Sonrası Hizmetler Yönetimi

Bimser’in BEAM Satış Sonrası Hizmetler Yönetimi çözümü, nihai kullanıcının kullanmış olduğu ürünler ile ilgili ilk kurulumdan başlayarak yaşamış oldukları tüm sorunların takip edilebildiği baştan uca bir çözüm paketidir. Sürecin içerisine dahil olabilecek olan iş ortakları, saha ekipleri gibi tüm paydaşları içerisine alabilmektedir. Tüm çağrılarda ekiplerin etkin iletişimi sağlar.

Nihai kullanıcı ürünleri üreten işletmelerin sıklıkla yaşamış oldukları sorun; yetkili servislerin doğru olarak yönetilmesidir. Bu kapsamda BEAM Satış Sonrası Hizmetler Yönetimi, yetkili servislerin iş planlamaları, hak edişleri, stoklarının takibi konularına etkin çözüm sunmaktadır. Yetkili servislerin planlı ve etkin çalışmasının yanında kaynakların optimum seviyede kullanımı, verimliliğinin izlenmesi, artan müşteri memnuniyeti gibi faydaları otomatik olarak oluşmaktadır.

Satış Sonrası Hizmetler Nedir?

Satış Sonrası Hizmetler Nedir?

Bir şirketin satış sonrası hizmeti, müşteriler belirli bir ürünü satın aldıktan sonra onlara sağlanan tüm yardım ve bilgi hizmetleridir. Bu hizmetler arasında garanti, sigorta, ürün güncellemeleri ve bakım/onarım hizmetleri ile markaların tüketicilere sunduğu çağrı merkezi, kargo bilgileri ve farklı kanallardan iletişim kolaylıkları gibi seçenekler yer alır. Satış sonrası hizmetler, markaların kalıcı ve sadık müşteriler yaratmasında en önemli araçlar arasındadır. Sağlıklı bir satış sonrası hizmeti sunabilmek için müşteriyi anlayarak empati kurmak ve güven hissini oluşturarak kişinin sorununa çözüm bulunacağı hissini yaratmak oldukça önemlidir. BEAM SSH çözümümü bu süreci baştan sona dijital ortamda yöneterek müşteri sadakatinin arttırılmasına hizmet eder.

Satış sonrası hizmetler; kurulum, montaj, arıza, yedek parça, garanti, müşteri iletişimi ve bilgilendirmesi gibi alt alanları kapsar. İşletmenin satış sonrası hizmet seviyesi yüksek ise müşteri memnuniyeti de yüksek olur.

Çağrı Yönetimi

Çağrı Yönetimi

Nihai kullanıcılardan çağrı merkezlerine gelen taleplerin çağrı merkezi uzmanları veya ilgili yetkili servisler tarafından sisteme girilmesi ile başlayan süreç; çağrıya bağlı iş kaydının oluşması, sorun veya talebin tamamlanması ile birlikte çağrının kapatılmasına kadar olan süreci yönetmektedir. Çağrıların doğru servislere yönlendirilmesi, planlanması, sonucunun takip edilmesi, sonra da çağrının zamanında kapatılması yapılabilmektedir.

Çağrı merkezinin başlatmış olduğu servis formları üzerinde bulunan maliyet bilgileri ile işletmenin maruz kaldığı “kalitesizlik maliyetleri” BEAM SSH çözümü ile otomatik olarak hesaplanabilmekte ve raporlanabilmektedir. Kurumlar bu raporlar sayesinde gerekli düzeltici çalışmayı planlayabilmektedir.

Randevu İşlemleri

Randevu İşlemleri

Çağrı kaydı oluşması sonrasında, son kullanıcıya tekrar ulaşım sağlanarak randevu oluşturulur. Oluşan randevu tarih ve saat bilgisi ile birlikte yetkili servis teknisyenine yönlendirilir. BEAM SSH çözümü yetkili servislerin teknisyenlerinin kaynak planlama özelliği ile etkin olarak kullanabilmesine ve zaman çakışmasının engellenmesine yardımcı olur.

Ürün Değişimi İşlemleri

Ürün Değişimi İşlemleri

BEAM SSH çözümü ile yetkili servis teknisyenlerinin iade veya değişim için olan talepleri, fabrika merkezlerindeki uzman personeller tarafından incelenerek, iadenin veya değişimin doğrulanması sağlanır. Bu sayede yetkili servis teknisyenlerinin verebileceği hatalı kararların önüne geçilmiş olunur. Fabrika ve teknisyenler ile aralarındaki iletişimin hızlandırılması, müşteri memnuniyeti kaybedilmeden müdahale edilmesi ve çözüm üretilmesi sağlanır. Eş zamanlı olarak ürün kalite kontrol birimlerine de bilgi ve raporlama imkanı sunularak ürün gelişimine katkı sağlanır.

Yetkili Servis Hak Edişleri

Yetkili Servis Hak Edişleri

BEAM SSH çözümü, işletmenin satış sonrası hizmetlerini yöneten birimlerinin, servis hizmet formları üzerinden, yetkili servis cari hesaplarının takibi ve kontrolünü yapmasına imkan sağlar. Servis formları bilgilerinden tüm yetkili servislerin hak edişleri otomatik olarak hesaplanabilmektedir.