Yeni Dönemde Bimser

2020 yılının ortasına geldiğimiz bugünlerde pandemi hala gündemde sıcaklığını korumaya devam ediyor. Fakat her şeye rağmen hayat devam ediyor. Bimser olarak biz de yeni dönemin iş yapma biçimine hızlıca adapte olduk. Tüm hizmetlerimize kesintisiz olarak devam ediyoruz. Yılın ilk yarısında yazılım geliştirme faaliyetlerimizin yanı sıra, projelerimize 136 yeni proje ekledik. 175 projeyi ise başarı ile kapattık. 23.000 adet destek talebini karşıladık. Zorlu bir dönemden geçtiğimiz bu günlerde iyi bir performans sergiledik.

 

Hizmetlerimizin olumsuz etkilenmemesi için 2020’nin ilk ayları en kötüsünü öngörüp gerekli hazırlıklarımızı yaptık. Arkadaşlarımızın uzaktan çalışabilmesi için bilgisayarlarına gerekli tüm yazılımların kurulumunu sağladık. Şirket içi yazılım kurulumları ve VPN ayarlamalarını tamamladık. Prova dahi yaptık. Bu sayede ilk sokağa çıkma yasağından bir hafta öncesinde uzaktan çalışmaya başlayarak tüm ekibimizi pandeminin olumsuz etkilerinden erkenden koruyabildik. Yaklaşık dört aydır uzaktan kesintisiz hizmet verebiliyoruz. Tabii ki burada yazılım geliştirme faaliyetinin uzaktan yapılabilmeye en uygun işlerden biri olmasının da işimizi kolaylaştırmakta etkisi oldu. Tüm kaynak kodlarımızı merkezi bir yazılım kaynak kodu yönetimi ile yönettiğimiz için yazılım ekibimiz kolayca yeni döneme adapte oldu. İşin doğrusu yazılımcılar zaten uzaktan/evden çalışma durumuna alışık olduğundan pek zorlanmadıklarını söylemeliyim. Destek ekibimiz zaten müşterilerimize yoğunlukla uzaktan sağladıkları destek deneyimini evden yaşatmaya devam ettiler. Proje yönetimi ve danışmanlık ekibimiz ise yeni döneme yeni araçlarla hızlıca adapte oldular ve uzaktan proje kapatmaya başladılar.

Bimser olarak AR-GE faaliyetlerimize hız kesmeden devam ediyoruz. Synergy CSP Native Mobil formların AR-GE çalışmaları yakın zamanda tamamlandı. Artık Synergy CSP ile geliştirilen kullanıcı formları da %100 native çalışabiliyor. Bu sayede low-code/no-code platformumuz ile dakikalar içinde web uygulaması yanında native mobil uygulama da geliştirmek mümkün oldu. Microsoft ile anlaşarak bulut altyapısı üzerinden yazılım hizmetlerimizi sunmaya başladık. Ensemble BPM ve BEAM ürünlerimizin Synergy platformu üzerine taşımak için çalışmalarımızı iyi bir noktaya getirdik. Synergy platformunda yapay zeka kullanımı için AR-GE yaparak yeni özellikler ekledik.

Tüm her şeye rağmen 2020 Bimser açısından farklı bir öneme daha sahip. Geçen yılın sonlarında lansmanını gerçekleştirdiğimiz Synergy CSP ürünümüzün bu yıl yeni satışlarının ve müşterilerimizde canlı kullanıma geçmesinin gururunu yaşıyoruz.

Bimser olarak pandemi sürecinde, sonrasında ve her koşulda değerli müşterilerimize hizmetimizi kesintisiz sürdüreceğiz. En kısa sürede özlenen her şeye kavuşulması dileği ile.