Sorunlarınızı En Hızlı Şekilde Çözüme Kavuşturalım!

Verimlilik ve Sürekli İyileştirme Çözümleri

BEAM

Verimlilik ve Sürekli İyileştirme Çözümleri

Ayrıntılı dijital iş akışları ve iyileştirme süreçleriyle üretimsel kayıpları sistematik bir şekilde ortadan kaldırın. Verimliliğinizi arttırmak istiyorsanız, çalışma şeklinizi sürekli iyileştirmeniz gerekir.

Kaizen yaygınlaştırma
Başarılı ve faydalı olan kaizen çalışmalarının işletme genelinde yaygınlaştırılması ve uygulanması süreci olarak tanımlayabileceğimiz TPM’i BEAM uygulamamızın içerisinde bulunan TPM(Verimlilik ve Sürekli İyileştirme) modülü ile yönetebilirsiniz.
Hata kartları
Risk taşıyan ve ilerleyen süreçte kazalara ve aksaklıklara sebep olabilecek durumların düzeltilmesi için ilgili ekipmanların üzerine «Bakımcı, Operatör ve İSG kartı» tipinde düzenleme talepleri açabilirsiniz ve süreçlerin durumunu takip edebilirsiniz.
EWO Acil İş Emri
EWO formu, Dünya Klasında Üretim ( WCM ) metodolojilerini uygulayan şirketler tarafından sağlanan faaliyetlerden biridir. EWO aracılığıyla operatörler, makinelerde bakım çalışması gerektiren herhangi bir olayı bağlı dokümanı, resmi ve videosuyla birlikte rapor edebilir.
Kobetsu (Odaklanmış) Kaizenler
Önce Sonra Kaizenlere göre sürekli iyileştirme üzerine bir grup oluşturularak yönetilen süreçlerdir. BEAM TPM Çözümü ile Kobetsu Kaizen süreçleriniz için uygulanan 10 adımı da (Konu Seçimi, Hedef Belirleme, Ekip Oluşturma, Mevcut Durum Analizi, Proje Planı, Kök Neden Analizi, Uygulamalar, Doğrulama, Standardizasyon, Yaygınlaştırma) takip edebilir, süreç için gerekli raporları alabilirsiniz.
Otonom Bakım
TPM(Toplam Verimli Bakım/Total Productive Maintenance) en temel dayanağıdır. Operatörün kendi kendine yetebilecek şekilde gerekli bakım ve onarım faaliyetlerini gerçekleştirmesi olarak adlandırabileceğimiz Otonom Bakım faaliyetleri, gerek ekipman etkinliğini arttırmada; gerekse operatör yetkinliklerini geliştirmede şirket için dönüşümde önemli bir rol oynamaktadır.
Önce/Sonra Kaizenler
İşletme içerisinde analiz gerektirmeden kolayca uygulanabilecek, bir ekip çalışmasından çok bir ya da birkaç kişinin görev aldığı basit değişikliklere, küçük iyileştirilmelere olarak tanıyan Önce-Sonra Kaizenler ile ilgili kaizen öncesi ve sonrası doküman ve fotoğrafları ekleyebilir, harcama ve kazançların ne kadar olduğunu takip edebilirsiniz. Bu süreçlerin içerisinde iş akış onaylarını kullanabilirsiniz. Süreç ile ilgili gerekli raporları alabilirsiniz.
WCM Makine Defteri
Makinenin her bir Seda Tamamlandı bileşenini yapılandırın, önleyici bakım faaliyetlerini planlayın. KPI’leri toplayın ve tahmine dayalı bakım modelleri oluşturun.
Entegrasyonlar
Herhangi bir üretim veya Kurumsal Kaynak Planlama (ERP) sistemi genelinde bağlanın, iyileştirme verilerini toplayın, süreci paylaşın ve işi tetikleyin.
Raporlama ve analiz
Merkezi bir gösterge panosu, ayrıntılı raporlar, denetim araçları ve daha fazlasıyla iyileştirme verilerini toplayın, analiz edin ve bunlara göre hareket edin.
Tek nokta ders eğitimleri
İyileştirmenin eğitimle standartlaştırılması faaliyetidir. BEAM TPM çözümü ile tek nokta eğitimlerini planlayın, yönetin.
Ödüllendirme
Sisteme kayıt girerek katma değer sağlayan çalışanların aldığı puana göre ödül verilir.
CSP
QDMS
eBA
BEAM
Ensemble
QGRC