Sorunlarınızı En Hızlı Şekilde Çözüme Kavuşturalım!
Çözüm Ara

Gıda Sektörü

Gıda Sektörünün Yüksek Rekabet Koşullarında Bimser’in Gıda Sektörüne Özel Çözümleriyle Rekabette Öne Geçin!

Yiyecek ve içecek endüstrisindeki şirketler bir dizi benzersiz zorluklarla karşı karşıyadır. Maliyetleri kontrol etmek ve bozulmayı önlemek için, envanterlerini ve tedarik zincirlerini optimize etmeleri çok önemlidir. Bununla birlikte, sürekli değişen tüketici tercihlerini ve talebi doğru bir şekilde tahmin etmeyi zorlaştırır. Bütün bunları yaparken gerekli standartlara uymalı ve kaliteden taviz vermemeleri gerekmektedir. Zira hatalı bir üretim zor kazanılan müşterinin kaybedilmesi ve kurumsal itibarın zedelenmesine neden olacaktır.

Bimser, yiyecek ve içecek kuruluşlarına 3 ana alanda çözüm sunmaktadır;

Gelişen teknolojiler her sektörde olduğu gibi gıda sektöründe de artan şekilde kullanılmaya başladı. Bu teknolojilere erken adapte olan kurumlar, adapte olamayan kurumlara göre rekabette bir adım önde oluyorlar. Özellikle Endüstriyel Nesnelerin İnterneti’nden (IIoT) bağlantılı fabrikalara, öngörücü bakım ve akıllı varlık stratejilerine kadar, akıllı sensörlerin, bulutun, büyük verinin ve analitiklerin önemli ölçüde daha düşük maliyetleri, her büyüklükteki yiyecek ve içecek şirketinin günümüzün zorluklarının üstesinden gelmek için ihtiyaç duyduğu araçları sağlıyor ve yarının fırsatlarına hazırlıyor.

Her geçen gün artan sanallaşma ve dijitalleşme yalnızca artan iyileştirmeler değil, aynı zamanda bir şirketin pazara uyum sağlayabilmek için üretim operasyonlarında sürekli yapmak zorunda oldukları değişim ve gelişim için önemli fırsatı temsil ediyor.

Dijital endüstriyel çözümler, iyileştirilmiş genel ekipman etkinliği, varlık kullanımı, iş hacmi ve ürün kalitesi, daha az kesinti, atık, kusurlar, enerji tüketimi ve toplam sahip olma maliyeti gibi bir dizi avantaj sağlayabilir. Ek olarak, dijital endüstriyel çözümler, yedek parça envanterlerinin azaltılmasına yardımcı olabilir ve daha yüksek üretkenlik için planlı bakımdan tahmini bakıma geçişi sağlayabilir.

Doğru mühendisin gerekli ekipman, parça, ekipman geçmişi ve onarım uzmanlığı ile doğru zamanda ulaşılabilir olmasını sağlayarak kuruluşların kesinti, onarım ve bakım sürelerini kısaltmasına yardımcı olabilir.

Dijital dönüşüm, doğru kararı vermek için doğru bilgiye doğru zamanda erişerek endüstriyel operasyonların verimlilik iyileştirmelerini sağlar.

Gıda Sektörü Referanslarımız
Image
Image
Image
CSP
QDMS
eBA
BEAM
Ensemble
QGRC