Sorunlarınızı En Hızlı Şekilde Çözüme Kavuşturalım!
Çözüm Ara

Finans Sektörü

Bimser dönüşümsel iş modelinize uygun akıllı iş çözümleri ile hep yanınızda…

Finans kuruluşları iş yapış dinamiklerine göre Dönüşümsel İş Modelleri’ni belirlerken farklı perspektiflerden şirketlerine baktıklarında; müşteri memnuniyetini arttırmak, karlılık oranlarını yükseltmek ve yeni müşteriler kazanmak gibi hedeflerine ulaşmak için stratejilerini belirleyip buna göre dönüşüm modellerini ortaya koyuyorlar. Dönüşüm modelleri kimi zaman müşterileri için yeni finansal çözümler, kimi zamanda yeni servisler içeriyor. Bimser bu yolculukta, finans sektöründeki müşterilerine İçerik Servisleri Platformları (eBA ve Synergy) ve Süreç Performans ve Balanced ScoreCard (Ensemble) çözümleri ile dönüşümlerini hızlı ve kolay şekilde gerçekleştirmelerini sağlıyor.

Sunduğumuz çözümler ile mevcut durumunuzu (As-Is) modelleyip, bulunmak istediğiniz (To-Be) noktaya gidebilmeniz için gerekli GAP analizini yapma imkanına sahip oluyorsunuz. Süreçlerinizdeki riskleri, ön koşulları, gereksinimleri belirleyip gerek süreç performansınızı gerekse de kurumsal karnelerinizi oluşturup, ölçebiliyorsunuz. Bu sayede departmanlarınızın performanslarını objektif şekilde ölçebilir, süreçlerindeki dar boğazları tespit edip çözebilirsiniz. En önemlisi ise doğru hedefler verip kurumunuzun büyümesinin önünü açarsınız.

Gittikçe karmaşıklaşan iş hayatında kurumun genel durumunun tek bir parametre ya da veri ile izlenmesi mümkün olmuyor. Birbiri ile ilişkili farklı verilerin belli bir formül ile izlenmesi en çok kullanılan yöntemlerden. Bimser’in Balanced ScoreCard modülü süreçlerinizle beslenen performans yönetiminizi kurumsal karne yönetiminize bağlayarak yapınızı 360 derece yetkinlik ölçümleri yapmanızı sağlıyor.

Süreçlerinizi modelledikten sonra belirlediğiniz risklerinizi minimize etmek için alacağınız aksiyonları yönetmenizi aksiyon modülü ile sağlıyoruz. Mevzuatlarınızla uyumlu çalışabileceğiniz yönetim sistemlerini kurguluyoruz. Uyumluluk izleme (Compliance monitoring), regülasyonlara bağlı aksiyonların yönetilmesi, denetim, bulgu yönetimi, iç kontrol ve risk yönetimi gibi süreçlerinizi ise QDMS Entegre Yönetim çözümümüz ile gerçekleştirebilirsiniz.

Dijitalleşmek dönüşümün olmazsa olmazı, iş akışlarının sanal ortamda yönetilmesi, gerçekleştirilmesi… Kurumunuza hız kazandırmak, süreçlerinizdeki gereksiz beklemeleri ortadan kaldırmak, mekan bağımsız çalışabilmek için en büyük yardımcınız Bimser İçerik Servisleri Platformları (eBA ve Synergy) Bu çözüm sayesinde müşterilerinize vereceğiniz yeni servis ve çözümleri çok hızlı kurgulayıp işleme alabilirsiniz. Tüm sistemleriniz ile entegre edebildiğiniz bu platform ile birimler arası veri transferi, etkin zaman ve veri yönetimi, iş akışlarını kesintisiz yönetebileceğiniz bir yapı kurgulayabilirsiniz. Tek bir platformda, core uygulamalarınız ile kolay entegre edebildiğiniz, şirketinizin tam ortasına bir omurga niteliğinde konumlandırabileceğiniz bir uygulamadır.

Kurumsal varlıklarınızın etkin yönetilmesi, hayat döngülerinin optimize edilmesi karlılığı etkileyen önemli noktalardan bir tanesidir. Varlıkların doğru şekilde yönetilmesinin, gerek çalışan gerekse de müşteri memnuniyeti üzerinde önemli bir etkisi bulunmaktadır. Beam Kurumsal Varlık Yönetimi çözümümüz ile varlıklarınızı, bakımlarını, satın almalarını, tarihçelerini tek bir noktadan anlaşmalı tedarikçileriniz ile yönetebilirsiniz.

Use Case Örneklerimizden Faydalanabilirsiniz

Image link

Operasyon ve Call Center departmanlarında satış sonrası destek taleplerini yönetmek için daha önce bir araç kullanılmıyordu…

Image link

Kurum içerisindeki ihtiyaçlarımızı yine kurum içinde geliştirdiğimiz çözümlerimiz ile yürütmekteydik…

Image link

Portföyümüzün gelişmesi, hizmet kanallarımızın çeşitlenmesi ile birlikte, müşterilerimizin talep ve ihtiyaçları..

Image link

Gelişip büyüyen organizasyonel yapımız ve şubelerimiz sayesinde zamanla dokümanlarımızda bir artış oldu. Bu artış…

Finans Sektörü Referanslarımız
CSP
QDMS
eBA
BEAM
Ensemble
QGRC