Sorunlarınızı En Hızlı Şekilde Çözüme Kavuşturalım!
Çözüm Ara

DİJİTAL DÖNÜŞÜME NEREDEN BAŞLAMALIYIM ?

DİJİTAL DÖNÜŞÜME NEREDEN BAŞLAMALIYIM ?

DİJİTAL DÖNÜŞÜME NEREDEN BAŞLAMALIYIM ?

Dijital Dönüşüm kavramı son zamanlarda en yoğun duyduğumuz mottolardan biri haline gelmeye başladı. Peki nedir bu Dijital Dönüşüm ? Bazılarına göre, kağıt üzerinde yapmış oldukları işleri elektronik ortamda takip etmek olarak algılanmaktadır. Ancak Dijital Dönüşüm aslında büyük bir felsefe ve değişime işaret ediyor. Aslında Dijital Dönüşüm; şirketlerin, markaların ve yapıların dijital çağa ayak uydurmak için dijital ve yeni teknolojiler kullanarak organizasyonel yapılarından başlayarak müşterilere ve ekosisteme değer katacak, iş süreçlerini geliştirecek ve tüm şirketin yetkinliklerini artıracak yeni iş yapış ve yeni düşünüş şekillerine geçiş sürecidir. Peki bu kadar büyük bir değişikliğin organizasyona yansıtılmasında en temel soru şu, nasıl?

Bir felsefenin hayata geçmesindeki en temel yolun basitlik olduğunu düşünüyorum. Dolayısıyla Basit başlayın, hemen başlayın ! Bir ECM çözümü ile, Dijital stratejinizi oluştururken ve kaynakları güvenceye almakla meşgulken, yapılandırılmamış içeriğinizi dijital olarak dönüştürülmüş bir kuruluş tarafından kullanılmak üzere hazırlayan, kurumsal içerik yönetimi çözümü ile temel oluşturun. Yapılandırılmamış içerik, e-posta ve eklerden, Microsoft Office dosyalarına, videolara, CAD çizimlerine, faturalara, formlara,sözleşmelere,kurumsal videolara,AR-GE dokümanlarına, raporlara, çağrı merkezi kayıtlarına ve kayıtlı telefon görüşmelerine kadar her şeyi içerebilir. Bu varlıklar, ana sistemlerin (ERP,CRM vb.) yakalayamadığı kritik bilgileri içerir ve yine de günlük işlemler için kritik öneme sahiptir. Ek olarak, değerli bilgiler sağlayabilir ve daha doğru bir işbirliği, otomasyon, şeffaflık ve verimlilik sağlamak için paydaşlarla paylaşılabilir.

Özellikle Dijital Dönüşüm konusunda ciddi bir yapılandırma düşünen müşterilerimizin büyük bir çoğunluğu yapılandırılmamış bu verilerin nasıl yönetileceği konusunda bir stratejiye sahip olmaları gerektiğinin farkına varmaya başladılar. Dolayısıyla bu verilerin uçtan uca süreçlere, akıllandırılarak girmeleri ve bu girdilerden çıktılar üretilerek Dijital Dönüşüme katma değer sağlamanın gerekliliğine inanıyorum. Yapılandırılmamış bu içeriği dönüştürerek analiz edilebilmesini sağlamak ve yeniden kullanılabilir hale getirmek için hemen bir ECM çözümü ile harekete geçerek basit bir başlangıç yapabilirsiniz.

Yorum Yap

E-Posta adresiniz yayımlanmayacaktır.Zorunlu alanlar * ile gösterilmiştir.

CSP
QDMS
eBA
BEAM
Ensemble
QGRC