Sorunlarınızı En Hızlı Şekilde Çözüme Kavuşturalım!
Çözüm Ara

Turizm Sektöründe Dijital Dönüşüm

Turizm Sektöründe Dijital Dönüşüm

Turizm Sektöründe Dijital Dönüşüm

Turizm, bugün her zaman olduğundan çok daha farklı bir noktadadır. Dünya’da bir çok Endüstri’yi içine alan Endüstri 4.0 hareketi, Turizm sektöründe de Turizm 4.0 ve Turizm’de Dijital Dönüşüm trendini başlatmıştır. Tabiki bu yenilikçi hareket sadece işletmelerin güzel web siteler tasarlaması ve mobil aplikasyonlar geliştirmesi olarak değerlendirilmemeli.

Sosyal ağlar, web, acentalar, network marketing araçları ile başlayan arayış ve araştırma sürecinden konaklama yapılacak tesisi bulup, burada ki konaklama süresi tamamlanana kadar ki tüm süreci kapsamalıdır.

Odağında “ İnsan “ olan ve bireysel ilişkilerin ön planda olduğu konaklama sektörü bu gelişime nasıl adapte olacak? Bu dönüşüm sürecinin hangi noktalarına yatırım yapmak gerekecek ? Mevcut sistemlerle entegre çözümler nasıl üretilecek ? Sosyal  medya kanalları ve dijital pazarlama uygulamaları üzerinde ki yeme-içme, konaklama konforu, temizlik, aktivite, çalışan-misafir ilişkileri vb. yorumlar ve bu yorumların yönetilmesi ( itibar yönetimi ) nasıl sağlanacak ? Toplanan bu veriler işletmelerin hayatını nasıl kolaylaştıracak?

Gelin beraber inceleyelim…

Dijital Dönüşüm’ün hangi evresinde olursanız olun ( Statüko, Rahatsızlık, Arayış, Geçiş, Yaygınlaştırma, İnovasyon ) sunduğumuz çözümlerle “ İlham Veren ve Çevik “ iş geliştirme becerimizi tamamiyle müşterilerimizle paylaşıyoruz.

Ürettiğimiz çözümlerde benzer sektör tecrübelerinin aktarılarak proje sürelerinin kısalması, sektörel tecrübesi ile çözümün yanında danışmanlığın da verilmesi, çözümlerin tamamen Turizm Endüstrisi’ne özel parametrik olarak implemente edilmesi, yalnız misafirlerin değil tesis çalışanlarının da mutlu çalışanlar haline gelmesi gibi bir çok konuyu bu süreçte sizlerle paylaşıyoruz.

Otellerde Dijital Dönüşüm Zorlu ve Uzun Bir Süreç
Turizm sektörününün olmazsa olması haline gelen iletişim, bilgi edinme, kolay ulaşılabilirlik gibi etkenler, seyahat edenlerin kriterleri arasında üst sıralarda yer alıyor. Otellerin tercih edilmesi için teknolojik altyapısının ve sunduğu tercihlerin iyi olması gerekiyor. Günümüzde artık seyahat edenlerin neredeyse tamamı gidecekleri yere online mecralarda karar veriyor ve satın alma yapıyor. Memnuniyetini ya da memnuniyetsizliğini tek tıkla binlerce kişiye duyurabiliyor. Dolayısıyla hiçbir otel bu sürecin dışında kalmak istemiyor. İşte Bimser Çözüm olarak bizler tam bu noktada sizlerin stratejik bir iş ortağı olarak çalışmak istiyoruz.

Doğru Dijital Dönüşüm İçin Kısa ve Uzun Vadeli Stratejiler Belirlenmeli
Sahip olduğumuz bilgi birikimle, dönüşüm projelerinin fazlandırılarak yönetilebilmesi için tam da bu noktada yanınızdayız. Dijital dönüşüm yolunda adım atan otellerin öncelikle kendi stratejilerine uygun teknolojileri belirlemesi gerekiyor. Her platformda var olmaya çalışmak hem misafirler açısından karmaşıklığa yol açıyor hem de sürdürülebilir bir yatırım olmaktan uzaklaşıyor. Yöneticilerin misafir portföyünü ve beklentilerini hesaba katarak kısa ve uzun vadeli stratejiler belirlemesi ve bu stratejilere hizmet edecek araçlara yatırım yapması çok önemli.

Turizm Endüstrisinde 7 Adımda Dijital Dönüşüm Yol Haritası
Bimser Çözüm olarak dijital dönüşümün hangi adımında olursanız olun çözümlerimizle ve bilgi birikimimizle her zaman yanınızdayız.

1. Dijital Dönüşüm Kavramını İyi Anlayın

Dijitalleşmekle dönüşmek iki ayrı kavramdır. Öncelikle neye yatırım yapacağınıza karar vermelisiniz. Biz sizlere dijitalleşirken dönüşmenizi de sağlayacak çözümler sunuyoruz.

2. Dijital Dönüşümde Uzman Olan Firmalarla Çalışın

Gerek proje öncesindeki hazırlıklar gerekse sonrasındaki yeniden yapılanma için dijital dönüşümde uzman, bulunduğunuz sektörde referanslara sahip yetkin bir iş ortağıyla çalışın. Bimser Çözüm tam da bu noktada tüm tecrübesiyle müşterilerinin yanında “ İşbirlikçi ve Çevik “ bir iş ortağıdır.

3. Süreçlerinizi Uçtan Uca Yönetin

Dijital dönüşüm yolculuğu size yalnızca daha fazla teknoloji kullanımı getirmez. Tüm süreçleriniz değişir ve yenilenir. Turizm 4.0’a geçiş ve Dijital Dönüşüm gibi kapsamlı bir hedefiniz varsa tüm süreçleriniz artık bir otomasyona tabi demektir. Doğru kurgulanmış, kurum yapınıza uygun, süreçlerinizi fazlandırarak doğru bir proje planıyla doğru çözümü aldığınıza emin olun.

4. Mobil Platformlara Uyumlu Çözümleri Tercih Edin

Mobil uygulama ve kanallar dijital dönüşümün olmazsa olmaz araçlarıdır. Kendi işinizde mobilite kavramı ile buluşturabileceğiniz aşamaları en baştan belirleyin. Bu aşama yalnızca yeni mobil cihazlara sahip olmak değildir. Dijital dönüşümün mobil ayağı işinizi mobil araçlarla da etkin bir şekilde tüm çalışanlarınızla birlikte yönetebilmeniz anlamına gelir.

5. Güvenlik Tedbirlerini Alın

Gerek on prem gerek bulut platformu üzerinde yürüttüğünüz işiniz ve verileriniz korunaklı olmalı. Gelebilecek saldırılarlarla veri kaybı sorunu yaşamamalsınız. Çözümlerimizde gerekli siber ve penetrasyon testleri yapılmış. Son derece güvenli bir kullanım ortamı sunmaktadır.

6. Çözümün Yanında Eğitimde Alın

Dijital dönüşümde değişen yalnızca iş yapış şekliniz ve teknolojik araçlarınız değildir. Çalışanlarınız da bu yeni sürece ayak uydurması gerekir. Bimser Çözüm bu noktada da gerekli eğitim ve dokümantasyonları iş ortaklarına sağlamaktadır.

7. Veriyi Toplamayın Analiz Edin

Kullancağınız sistemlerimizle birlikte artık çok daha fazla veriye sahip olacaksınız. Bu verileri yalnızca depolanması gereken bir bilgi olarak değil, işinize değer katmanızı sağlayan bir katma değer olarak algılayın. Verilerinizi etkin bir şekilde yönetmeyi sağlayacağınız çözümlerimiz yeni ürün ve hizmetler geliştirmenizi kolaylaştırırken, müşterilerinizi daha iyi tanımanızı ve yatırımlarınızı da bu yönde yapmanızı sağlayacak.

Yorum Yap

E-Posta adresiniz yayımlanmayacaktır.Zorunlu alanlar * ile gösterilmiştir.

CSP
QDMS
eBA
BEAM
Ensemble
QGRC