Sorunlarınızı En Hızlı Şekilde Çözüme Kavuşturalım!
Çözüm Ara

İşletmelerde 7 soru ile BEAM neden kullanılmalıdır?

İşletmelerde 7 soru ile BEAM neden kullanılmalıdır?

İşletmelerde 7 soru ile BEAM neden kullanılmalıdır?

 1. Bakım işlemlerinizle ilgili eski veri bilgilerinden faydalanır mısınız?

  BEAM, varlıklarınızla ilişkili tüm verilerin bilgisayar ortamında saklanması sağlar. Satın alındığı zaman, bakım yapıldığı zaman, arıza sıklığı, kullanılan parçalar, verimlilik vb. durumları izleyebilirsiniz. Böyle bir ürüne sahip olmayan işletmeler bunları yazılı dokümanlarda veya Excel, Word vb. yazılımlarda aramak zorunda kalacaklardır.

 2. Varlıklarınızın kullanım süreleri artırmak, şirketiniz için önemli bir maliyet unsuru mudur?

  İşletmelerde büyük bir onarım olmadan bir ekipmanın ne kadar uzun süre çalışmasını sağlayabilirsek, uzun vadede daha fazla para kazanırsınız. İşletmelerde verilere dayalı önleyici bakım stratejisi uygulayarak, bunları gerçekleştirebilir. BEAM uygulaması sizlere bakım zamanı geldiğinde uyarılar gönderebilir- reaktif durumların ve büyük arızaların sayısını azaltabilir.

 3. Onarımlar için gerekli olan yedek parçayı yeterli miktarda stoklarında bulundurarak ne kadar tasarruf edersiniz?

  Reaktif bir bakım modelinden proaktif bir modele geçiş yaparak, planlama envanteri çok daha etkili hale gelir. Özel bir ekipmanın yedek parçası için parça siparişi verebilir, gereksiz stokları engelleyerek stok maliyetlerinizde %20 azalma sağlayabilirsiniz. Stoklarınızda hangi yedek parçaların ve hangi miktarlarda olduğunu, muadillerinin neler olduğunu  merak ediyor musunuz? BEAM ile, herhangi bir zamanda stok seviyenize hakkında bilgi edinebilirsiniz.

 4. Personeliniz çok mu çalışıyor veya fazla mesai yapıyor mu?

  Bakım işlemlerinin iyileştirilmesi, çalışanlarınız daha performansı ve verimli çalışmasını sağlar. Bakım ekiplerinizin mobil olarak  süreçlere  daha etkin müdahale etmesini sağlayarak hızlı sonuç alınmasına yardımcı olur.  Sızan bir pompayı tamir etmek için işçileri mesai saatler dışında aramak zorunda kalmazsınız. Ve böylece tutarsız iş yükü ortadan kalkacaktır. Teknisyenleriniz üzerindeki günlük iş yüklerini görüntülenebilecek ve birim sorumluları hızlı bir şekilde çalışan personelleri yönetebileceksiniz. Ayrıca yöneticiler temel iş rollerine daha fazla zaman ayırabilecek ve kendi yaptığı işlere odaklanabilecektir.

 5.  Sektörünüz, uymanız gereken spesifik bakım standartlarından etkileniyor mu?

  İç ve dış denetimler şirketlerin dinamik tutulmasını sağlar. Ancak denetim süreçleri için gerekli olan evrakların hazırlanması zaman ve iş gücü kaybına neden olmaktadır. BEAM sistemiyle, zamanınızı dosyalar veya evraklar arasında geçirmeniz gerekmez. Aksine, denetiminizi için ihtiyaç duyduğunuz tüm cevapları ve verileri içeren basit bir rapor oluşturabilirsiniz ve böylece denetlemeleriniz çok verimli ve olumlu sonuçlanacaktır.

 6. Çalışan personelle tarafından bilinen bilgilerin paylaşımı kuruluşunuz için bir sorun mu? Yaptığınız işle ilgili her şey daha karmaşık hale geliyor ve daha fazla bilgi ve beceri mi gerektiriyor? Çalışanlar işletmelerden ayrıldıkça veya yeni çalışanlar katıldıkça saha elde edilen bilgi ve birikimi nasıl aktarıyorsunuz?

  BEAM, işi yapan kim olursa olsun, yapılan işler ile ilgili verilerinin sisteme girilmesi neticesinde zamanla oluşacak olan bilgi havuzundan her bakım personeli yararlanabilecek. İşlerin düzgün yürütülmesi ve yapılan işler ile ilgili belge, teknik çizim, video ve fotoğraf ekleyebileceksiniz. Böylelikle personel bağlı bakımdan merkezi ve herkes tarafından erişebilir bilgilere sahip olacaksınız. Ayrıca bu süreçleri mobil cihazlar üzerinden de hızlı bir şeklide yönetebileceksiniz.

 7. İş emri süreçlerinizi kolaylaştırabilirseniz, verimlilik artışı mı olur?

  Sizler ve çalışanlarınız zamanı etkisiz kullanılmasına yol açan karmaşık süreçler yerine, BEAM sistemi üzerinden iş emirlerini izlenebilir hale getirebilirsiniz. Böylece tüm kullanıcılar tarafından herhangi bir cihazdan veya noktadan ilgili veriye ulaşabilir olmasını sağlayabilirsiniz. Önemli bir ekipman için gerekli olan bakım talimatlarının ait kağıdı kaybetme veya bir pompayı tamir etmeyi unutma riski yoktur ve ortadan kalkacaktır.

Bütün bunlara BEAM sistemi üzerinden ulaşılabilir. Tüm varlık bilgilerinizi, iş emirlerinizi ve geçmiş verilerinizi tek bir sisteme aktararak üretkenliği artırmak, varlıklarınızın ömrünü uzatmak ve verimliliği artırmak mümkündür. Ayrıca, saha personellerine mobil uygulama desteği ile tamamlanmış görevlerin gerçek zamanlı izlenmesine olanak tanır.

Yorum Yap

E-Posta adresiniz yayımlanmayacaktır.Zorunlu alanlar * ile gösterilmiştir.

CSP
QDMS
eBA
BEAM
Ensemble
QGRC