Sorunlarınızı En Hızlı Şekilde Çözüme Kavuşturalım!

Bir Holding Ensemble/eBA/QDMS Projesi

BİMSER ÇÖZÜM

Bir Holding Ensemble/eBA/QDMS Projesi

Bir Holding Ensemble/eBA/QDMS Projesi

Holding olarak hizmet veren Z. holding Ensemble / eBA / QDMS ürünümüzü tercih etmiştir.

Müşterimiz Türkiye’nin öncü gruplarından bir şirketler topluluğudur. Bir Sürdürülebilirlik Projesi kapsamında toplulukta bulunan 40 adet şirketten excel aracılığıyla topladıkları sayısal ve sözel tüm verileri bulunmaktaydı. Tüm verilerin entegrasyonu ve koordinasyonu yönünde zorluk çekilmekteydi. Ayrıca ilgili şirketlerdeki çalışma gruplarında yer alan kişilerin görevlerini yerine getirip getirmediğinin takibinde problem yaşanmaktaydı.

Image link

Çözüm Ensemble / eBA / QDMS

QDMS – Ensemble – eBA programlarımızın entegrasyonu sağlanarak bir proje gerçekleştirilmiştir. Bu proje gereğince;

 • HR – İnsan Kaynakları Entegrasyonu (QDMS)
 • Şirketler ve Sektörler Bazında Çalışma Grupları için Kullanıcı Grupları Oluşturulması (QDMS)
 • Çalışma grubu bazlı element yapısının oluşturulması (Ensemble)
 • Sayısal Göstergelerin (Soruların) Girişi ve Analizleri (Ensemble)
 • Sözel Göstergelerin (Soruların) Girişi ve eBA Sistemine Aktarılması (Ensemble – eBA)
 • Sözel Göstergeler (Sorular) için Çalışma Gruplarının Görev Oluşturma İşlemi (eBA)
 • Sözel Göstergeler (Sorular) için sorumlu çalışanların görevlerini gerçekleştirmesi ve görevlerin raporlanması (eBA)
 • Sözel Göstergeler (Sorular) sonucu çıkan sayısal sonuçların Ensemble’a aktarımı (eBA -Ensemble)
Ensemble’da tanımlanmış olan elementlerde sayısal sözel ayrımına gidilmiştir.
 • Sayısal Göstergeler: Ensemble’da takip edilir.
 • Sözel Göstergeler – Aşamalı: Tanımlanması Ensemble’da, kullanıcı gruplarına görev oluşturma ve gerçekleştirme işlemleri eBA’da yapılır. eBA’ya veri aktarımı element ile ölçüm yeri ilişkisi kurulduğu anda başlar. Kullanıcılar görevleri eBA’da açar ve eBA’da tamamlar. Açılan görev sayısı hedef değeri, tamamlanan görev sayısıyla da gerçekleşen değeri oluşmakta ve Ensemble’a dönemsel veri olarak otomatik aktarılmaktadır. Sözel Göstergeler – Seçenekli: Tanımlanması Ensemble’da, sorunun seçenekle cevaplanması eBA’da yapılır. eBA’ya veri aktarımı element ile ölçüm yeri ilişkisi kurulduğu anda başlar. Kullanıcılar soruların seçenek değerlerini eBA’da seçer. Hedef değeri 1, soru cevaplanmışsa gerçekleşen değeri 1, cevaplanmamışsa gerçekleşen değeri 0 şeklinde, Ensemble’a dönemsel veri olarak otomatik aktarılmaktadır.
 • Sözel Göstergeler – Metin: Tanımlanması Ensemble’da, sorunun cevaplanması eBA’da yapılır. eBA’ya veri aktarımı element ile ölçüm yeri ilişkisi kurulduğu anda başlar. Kullanıcı eBA’da soruya sadece açıklama yazar. Hedef değeri 1, soru cevaplanmışsa gerçekleşen değeri 1, cevaplanmamışsa gerçekleşen değeri 0 şeklinde, Ensemble’a dönemsel veri olarak otomatik aktarılmaktadır.
Karneleme için ise Ensemble Balance Socrecard modülünde şirketler, gruplar, sektörler, çalışma grupları ve topluluk bazında karneler oluşturulmuş olup yetkilendirmeler düzenlenmiştir. Yöneticiler yetkili oldukları karnelerdeki durumu anlık olarak gözlemleyebilmektedirler.

Kazanımlar

İstenilen anda, çok kolay bir şekilde karneleme yöntemi sayesinde çalışma gruplarının ve şirketlerinin son ayki ve kümülatif olarak performans durumları izlenebilmektedir.

Image link

Çalışma gruplarındaki sorumlu personellerden veri toplam işlemleri otomatize edilmiş olup, işlemi yürüten Kurumsal İletişim Genel Müdürlüğü’nün güncel hayattaki yükü azaltılmıştır. Takibi yapılması gereken görev tamamlama işlemlerinin eBA ve Ensemble üzerinden otomatik eskalasyon ile bildirimlerinin yapılması sayesinde takip kolaylaşmıştır.

CSP
QDMS
eBA
BEAM
Ensemble