Sorunlarınızı En Hızlı Şekilde Çözüme Kavuşturalım!

Otomotiv Yan Sanayi Ensemble Projesi

BİMSER ÇÖZÜM

Otomotiv Yan Sanayi Ensemble Projesi

Otomotiv Yan Sanayi Ensemble Projesi

Otomotiv sektöründe hizmet veren F. firması Ensemble ürünümüzü tercih etmiştir.

Otomotiv yan sanayinde faaliyet gösteren müşterimiz, uluslararası üretim fabrikalarına sahiptir. Firmanın süreç hiyerarşisinin oluşturulması, süreç modellemelerinin oluşturulması ve performans yönetiminde sıkıntı yaşanıyordu.

Image link

Çözüm Ensemble

Ensemble programımızdaki; Süreç Yönetimi Modülü: Firmanın yönetim yapısına da uygun olarak süreç hiyerarşisi çıkarılmıştır. Hiyerarşi oluşturulurken, stratejik planlama ve yönetim süreci, operasyonel süreçler (üretim için fikirden başlayıp, müşteriye kadar uzanan süreçler) ve destek süreçleri şeklinde kategorize edildi.

Süreçlerin modellenmesine Ms Visio’dan aktarımlar yapılarak Ensemble içerisinde düzenlemeleri ve süreç/süreç adım ilişkileri girildi. Uyarlama sırasında, süreç modellemelerini kalite güvence birimi üstlenmiş ve diğer kullanıcılara sadece görüntüleme yetkisi verilmiştir. Performans Yönetimi ve Balanced Scorecard: Firma bu modülde 3 ayrı model tasarlamıştır. 1. Modelde Süreç Yönetimi’nde çizilen süreçlerin performans göstergeleri takip edilirken, 2. Modelde 5 yıllık Stratejik Plan’a uygun KPI’lar tanımlanmış, 3. modelde ise şirket ve departmanlar bazında kurumsal karne takibi kurgulanmıştır. Bu modellerde ortak olarak 3 aşamalı artan ve 3 aşamalı azalan metotları uygulanmıştır.

Kazanımlar

Karneleme yöntemiyle, istenilen anda kolayca; süreçlerin, departmanların, şirketin ya da stratejik plandaki stratejik hedeflerin durumuna dönemsel ve kümülatif olarak erişilebilmektedir.

Image link

Dönemsel veri girişleri için kullanıcılara excel dosyaları göndermek yerine sistem üzerinden görevlendirme yapılmaktadır. Olumsuz durumdaki KPI’lar için ilgililere DÖF ve Aksiyon oluşturma görevleri otomatik olarak oluşmaktadır. Kurum içerisindeki tüm kullanıcılar tarafından daha önceden modellenmiş süreçler kolaylıkla izlenebilmektedir. Süreçler üzerindeki risklerin ve dokümanların bilgisi QDMS’le ilişkilendirilebilmektedir.

CSP
QDMS
eBA
BEAM
Ensemble