Sorunlarınızı En Hızlı Şekilde Çözüme Kavuşturalım!

Bir Bakanlık QDMS Projesi

BİMSER ÇÖZÜM

Bir Bakanlık QDMS Projesi

Bir Bakanlık QDMS Projesi

Bir Bakanlık QDMS ürünümüzü tercih etmiştir.

Bakanlık bilgi güvenliği kapsamında risk değerlendirme çalışmalarını dijital ortamda yürütme ve takibini yapma şeklinde talepleri mevcuttu.

Image link

Çözüm QDMS

Bilgi Güvenliği Risk Modülü: Bilgi güvenliği risk değerlendirme formlarıyla beraber bu risk değerlendirmelerinin takibi, kontrolü ve yönetilmesi sağlanmıştır. Ayrıca Risk değerlendirmelerinin raporlamalarının kolay bir şekilde yapılması sağlanmıştır

DÖF Modülü: Düzeltici faaliyetlerin sistem üzerinden yürütülerek raporlama ve grafikleme özellikleriyle takibi ve kayıt işlemleri sağlanmıştır.

Kazanımlar

En önemli kazanım olarak bilgi güvenliği risk değerlendirmelerinin sistem üzerinden düzenli takip edilmesi ve standartlaştırılması sağlanmıştır. Bu risk değerlendirmeler sistemde kurgulanarak daha verimli takibi ve analizi kolaylaştırılmıştır.

Image link

Mevcut risk değerlendirme formlarının toplu aktarım ile geçmiş verilerinin de QDMS’de yer alması sağlanmıştır. Ayrıca yürütmüş oldukları düzeltici faaliyetlerin sistemde kurgulanarak daha verimli takibi ve raporlama analizi gerçekleştirmeleri sağlanmıştır.

CSP
QDMS
eBA
BEAM
Ensemble