Sorunlarınızı En Hızlı Şekilde Çözüme Kavuşturalım!

Bir Tekstil Şirketi QDMS Projesi

BİMSER ÇÖZÜM

Bir Tekstil Şirketi QDMS Projesi

Bir Tekstil Şirketi QDMS Projesi

Tekstil sektöründe hizmet veren P.T. firması QDMS ürünümüzü tercih etmiştir.

Öncelikli amacı hijyen standartları ile kaliteden ödün vermeden müşteri memnuniyetini artırmak olan Firma 2007 yılında, sektörde 70 yılı aşkın tecrübesi bulunan holding bünyesinde kuruldu. Firma, kuruluşundan bu yana Türkiye`nin ilk ve tek nefes alabilen polietilen film üreticisi olarak medikal, hijyen ve izolasyon alanındaki sektörlere hizmet vermektedir. Firmanın Iş yerinde meydana gelen kazaların dijital ortamda kayıt altına alınması, eğitimlerin kayıt altına alınması ve hekimlerin çalışmalarını dijital ortamda yapmaları konusunda ihtiyaçları bulunmaktaydı.

Image link

Çözüm QDMS

Olay Bildirim Modülü: Bildirim türlerine göre kayıt altında tutmaları gereken alanlar tanımlanarak, bildirim türlerine göre ilgili onay akışları kurgulanmıştır.

İşbaşı ve Periyodik Muayene: İşyeri hekiminin takip ettiği muayene türleri, test türleri tanımlanmış ve almak istediği raporlara uygun şablonlar oluşturulmuştur. Eğitim Planlama Modülü Eğitim İçeriği: Firma bünyesinde gerçekleştirdikleri iç eğitimleri için ana plan oluşturarak, eğitim bazlı detay planlar oluşturma, katılımcıları ekleme ve eğitim sonucu verilecekleri sertifika/katılım belgesi şablonları talep ettikleri şekilde tasarlanarak kurgulama yapılmıştır. Tedarikçi Değerlendirme Modülü: Firmanın çalıştığı tedarikçileri için kategoriler oluşturularak, değerlendirme bazlı anketler ve soru listeleri tanımlanmıştır.

Kazanımlar

Olay Bildirim modülü ile ramak kala, iş kazaları, bilgi güvenliği ihlalleri, çevre bildirim ve teknik arıza bildirimlerinin ilgili kullanıcıların onayı ile kayıt altında tutmaları ve gerekli aksiyonları program üzerinde sistematik şekilde uygulayabilmeleri sağlanmıştır.

Image link

İşyeri hekiminin firma çalışanlarının özel ve genel muayenelerini takip ederek sonuçlarını kayıt altında tutması ve periyodik olarak hatırlatılması sağlanmış olup e-reçete uygulaması ile ilaç yazabilmesi sağlanmıştır. Eğitim planlama modülü ile birimler arası verilen eğitimlerin eğitimci ve katılımcılara sistem üzerinden bildirilerek alınması gereken ve alınan eğitimlerin raporlanabilmesi, takibi kolaylaştırılmıştır. Firmanın çalıştığı tedarikçileri, ilgili bölümlere göre kategorileştirilmesi ile birlikte bu kategorilere özel soru listeleri ile sistematik şekilde değerlendirme yapabilmeleri sağlanmıştır.

CSP
QDMS
eBA
BEAM
Ensemble